+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 5 İlkİlk 1 2 3 4 5 SonSon
Bulunan 21 den 30 - Toplam 41

Konu: Muttafi Pikniği 1 Haziran 2008 İstanbul

Herşey Muttafi için! Adem GENÇ is on a distinguished road Adem GENÇ Üyenin Avatarı
    Şöhret Gücü
    10

Varsayılan Cvp: Muttafi Pikniği 1 Haziran 2008 İstanbul

Ooooo maşallah bizden habersizde meğer neler oluyormuş demek
    Allah nasip ederse 21 Haziran SBS sinavları sonrası köydeyim aman ha ben geleceğim zamanda olsun böyle şeyleri kaçırmak istemem.

Vallah köye gitme fikri sonrası 40 yıl köyü görmemiş gibi bir özlem oluştu o günün gelmesini iple çekiyorum inşallah nasi olacak.

Buradan bir şeyi itiraf edeyim doğruya doğruya
    Muttafi Forum açmadan önceki köye gidişlerim hep zorunlu durumlarda olmuştur hiçbir zaman köyü özledim diye gitmedim hatta memlekete gittiğimde ailem ardeşende oturduğu zaman bile köye çıkma gereğini hissetmedim.
    Ne zamanki Muttafi Forumu açtım diğer muttafili üyelerle köyün güzel yönleri, hep iyilikle bakmayı, köyün önemini ve hep köyün iyi yönleri ile bakarak köyümüzü konuştukça köye karşı acayıp bir hasret oluştu ve her köyü düşündüğümde acaba köyümüz için güzel şeyler neler yapabiliriz ve nasil yapabiliriz düşünceleri oluştu bundan eminimki köyümüzde bu tip düşüncelere sahip 10-20 kişi köyün her mahallesinden oluşan insanlar olsa köyümüz için çok şeyle yapılır çünkü köyüm için olumsuz oluşan hiçbir şeyi dikkate alamıyorum bu köy sevgisi olduğu için.

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne...

Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne..

Medeni olmak eğer açmaksa bedeni..

Desenize hayvanlar insanlardan daha Medeni...!

(M.Akif Ersoy)

Süper Moderatör opordace is on a distinguished road opordace Üyenin Avatarı
    Şöhret Gücü
    18

Piknik tarihi ile ilgili ufak bi karışıklık oldu. önce açıköğretim sınavı dolayısıyla 8 hazıran olarak tarih değişikliğini duyurduk fakat 8 hazıran tarihinde de OKS sınavı olduğunu öğrendik bu nedenle piknik tarihimizi tekrar 1 hazıran a aldık. Hazıran ayı zaten sınav ayı olduğundan tarihle oynama şansımız yok. Artık son ve kesin tarih ilk belirlediğimiz 1 Hazıran 2008 dir.
    Başarı istediğini elde etmektir. Mutluluk ise elde ettiğini sevmektir...

Moderatör Opordace_2 is on a distinguished road Opordace_2 Üyenin Avatarı
    Şöhret Gücü
    16

Varsayılan Cvp: 28 Mayıs Piknik hakkında Görüşleriniz

koyumuzde Bole Ugraşicak Olan Insanlar Olmasa Hiç Kimse Kimseyle Kaynaşamiycakti Tanişmiycakti O Sarmanin Tadini Alamiycakti ...bak Alanlar Aldi Simdi Onumuzdeki Piknigin Tadigini Alanlarda 4 Gozle Almayanlarda 4 Gozle Bekliyordur ..mesela Ben Alamadim 4 * 4 Gozle Bekler Oldum ... :=))))

__MUTTAFİ GEÇİLMEZ__

alikuleci is on a distinguished road alikuleci Üyenin Avatarı
    Şöhret Gücü
    15

Varsayılan Cvp: 28 Mayıs Piknik hakkında Görüşleriniz

Kararımı Kesin Verdim Cumartesi Geliyorum önemli Bir Aksilik çikmasa Bilet Bile Ayırdım Ben Den bir Isteğiniz Varmi Bir Poşet Memleket Havasına Ne Dersiniz ?.. Mehmet Ali Abi (hakyemez) Evine çok Güzel Bir Yol çikardi Hayırlı Olsun Allah Nazardan Saklasın ..çin Seddi Gibi Duvarlar örerek Imkansiz Görünen Işi Başardı ..dijital Makinem Olmadiği Için çekip Yayınlayamadim Herkese Sevgi Ve Saygilar Görüşmek Dileği Ile..
    Not: Başbakan Ve Bakan Yarin Rize'de çay Parasi Açıklanacak Hadi Hayırlısı
    Nisan Ayı çay Paralarıda Akabinde ödenecek......
    Son düzenleyen alikuleci, 08-Mayıs-2008 saat 15:57.

Herşey Muttafi için! Adem GENÇ is on a distinguished road Adem GENÇ Üyenin Avatarı
    Şöhret Gücü
    10

Aliciğim o poşetin içine rize simit'i doldurup getirsen çok daha iyi olacak
    Sağ selamet seni bekliyoruz

(M.Akif Ersoy)

alikuleci is on a distinguished road alikuleci Üyenin Avatarı
    Şöhret Gücü
    15

Hadi Hayirli Olsun...
    çay Parasi Açiklandi Taban Fiat:73,7 Krş+destekleme:11,7 Krş:850 Krş
    1 Ton Gübre Parasi Bile Değil(950ytl)
    5 Yil önce çay Fiati:1 Ytl Olmalidir Diyenler Bu Gün Bunu Reva Gördüler
    Ne Yapalim Söz Milletin Diyorum Hala Alkiş Tutanlari Var ...
    BEN YANILMAMIŞIM ÖNCEKİ YAZIMDA DESTEKLEME İLE BERABER 850 KRŞ GEÇMEZ DİYE YAZMIŞTIM

Şöhret Gücü
    10

Alıntı alikuleci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hadi Hayirli Olsun...
    çay Parasi Açiklandi Taban Fiat:73,7 Krş+destekleme:11,7 Krş:850 Krş
    1 Ton Gübre Parasi Bile Değil(950ytl)
    5 Yil önce çay Fiati:1 Ytl Olmalidir Diyenler Bu Gün Bunu Reva Gördüler
    Ne Yapalim Söz Milletin Diyorum Hala Alkiş Tutanlari Var ...
    BEN YANILMAMIŞIM ÖNCEKİ YAZIMDA DESTEKLEME İLE BERABER 850 KRŞ GEÇMEZ DİYE YAZMIŞTIM
    Aliciğim eğer eflasyon 80% olsaydı çay fiyatı 1500ytl olurdu ama eflasyon tek haneli rakamda ondan böyle yahu ne yaacaksın o kadar parayı

(M.Akif Ersoy)

kuleresat is on a distinguished road
    Şöhret Gücü
    16

Evet akşam yemeğinde tel örgü sonra da tatlı diye dinamit lokumu yeyince enflasyon tek haneli oluyor. Pirince %100 zam gelir, akaryakıt fiyatları alır başını yürür. Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan ülkede enflasyon rakamlarının tek haneli olması biraz komik değil mi?

Birde sosyal güvenlik reformu adı altında sosyal kölelik yasası çıkartmaları yok mu madem bu kadar iyi bir yasa cumhurbaşkanı, 10 bakan ve 100 milletvekili çocuklarını erken yaşta sigortalı yapmalarının sebebi kendi çıkarttıkları kölelik yasasına güvenmemeleri mi?

Neyse muttafililer pikniği başlığı altında bunların yazılmaması gerekiyordu belki de ama çay fiyatları enflasyon rakamlarından açılınca konu bende birşeyler yazmak istedim.
    EKSİKLİK KENDİ ÖZÜMDE

Şöhret Gücü
    10

Bunlar bizi aşar neyse yarın yani bugün piknik yeri bakmaya gidiyoruz bakalım güzel yer bulabilecekmiyiz.

Yinede kısadan bir cevap vereyim hani cevapsız kalmasın diye
    Alıntı kuleresat Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Evet akşam yemeğinde tel örgü sonra da tatlı diye dinamit lokumu yeyince enflasyon tek haneli oluyor. Pirince %100 zam gelir, akaryakıt fiyatları alır başını yürür. Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan ülkede enflasyon rakamlarının tek haneli olması biraz komik değil mi?
    Dünyada bazı standartlar vardır ve bu standartlar üzerinden değerler ölçülür yani eflasyonu ölçen eflasyon sepetinde standart olarak belirlenen ürünlerin fiyat artışları ile eflasyon ölçülür dünyada bu böyledir bir, iki kaleme bakarak ölçülmez eğer öyle olsa bu ölçme yanlış olsa senden önce bunu dile getirecek bombardımana tutacak o kadar TV, Gazete ve Yazar varki demekki ölçüm yapılması gerektiği gibi yapılıyorki yukarıda saydığım medyadan ses çıkmıyor

Alıntı kuleresat Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Birde sosyal güvenlik reformu adı altında sosyal kölelik yasası çıkartmaları yok mu madem bu kadar iyi bir yasa cumhurbaşkanı, 10 bakan ve 100 milletvekili çocuklarını erken yaşta sigortalı yapmalarının sebebi kendi çıkarttıkları kölelik yasasına güvenmemeleri mi?
    Bu konuya örnek vereyim gerinin hesabını sen yap.
    Zamanında herkes bilir ve söylerdi Almanya öyle almanya böyle almayada şöyle para veriyorlar almayanda şöyle emekli maaşı veriyorlar diye hep imrenerek konuşurduk değilmi? Almanya nasıl yaptı bunu? Almanya insanları 38 yaşında emekli yaparak yapmadığı kesin ya kaç yaşında emekli yaptı? 65 yaşında emekli. sana soruyorum bir insan ne zaman doğdu? ne zaman büyüdü? ne zaman okula gitti temel eğitim için? ne zaman işe başladı? ne zaman emeklilik hakkını elde edecek kadar çalıştı ve emekli oldu? bu insan 38 yaşında dikkat!!! eğer bu insan doğduğu gününden itibaren işe başladığını varsayalım 38 yaşında emekli olduktan sonra 38 sene yaşadığını varsayalım buda 76yaş yapıyor 86 değil?!!! dikkat doğduğu günden beri çalıyor varsayıyoruz dikkat!!!! bir 38 sene daha emekli maaşı aldı bitmedi adam öldü eşi yaşıyor maaş almaya devam ediyor eşide oldu dul kızı almaya devam ediyor dikkat 38 seneye karşılık 58 sene geri ödeme eğer almanyada gibi 65 yaş emekli olunsaydı 58 sene geri ödeme yerine 20 sene geri ödeme olacaktı yukarıda saydığım şekilde ve 500YTL yerine 1500YTL maaş alacaktır hesabıda ben yapayım
    Yani çalışmadan para kazanmanın yolu yok!
    Eğer dünyada (zannemiyorum ama) az çalışarak zengin yada refah düzeyi yüksek yaşanan bir memleket varmı?

Birdaha bir örnek vereyim çok eskiden bizi Cengiz GENÇ haci ahmetin kardeşi bir gün ardeşende şöyle demişti!
    Fabrikada paketleme yapıyoruz bizim grup 10 kişi halbuki ben tek başıma mesai saatleri içinde tek başıma bu işi yaparım demişti cengiz köyde isteyen sorabilir
    Demekki burada bu paketleme işi bir kişi değil 2 kişi çok daha rahat yapma o işin üreceği para 10 kişiye bölüştürmek yerine 2 kişiye bölüştürülürse işçinin yaşam standardı çok daha yüksek olurdu değil?
    Yani
    Bir işi üreceği bir para vardır bunu ister mümkün olan en az kişiye paylaştır ister birer ytl vererek çok daha kişiye dağıt.
    Bir çalışan emekli olanlar için üretebileceği bir para vardır eğer sen 38 yaşında insanları emekli edersen adam başı birer ytl bile kalmaz

Birde petrol üreten ülke değliz ithal eden ülkeyiz 5 sene önce varılı 25$ olan şimdi 125$ bu yüzde kaç ediyor bunuda adaletli görmek gerekir

Yani demek istediğim hükümete kim gelirse gelsin sende gelsen bile bir anda yada 3-5-10 sene içinde olacak birşey değil siz dünyanın en mükkemmel başbakan ve kadronun olsun 5 sende elinizde olmayan sebeplerden dolayı 25$ dan 125$ yükselmesine karşı ne yapabilirsiniz? bu yüzden olaya şahısa göre değil global olarak bakmak lazım

Neyse pikniğe gelin cumartesi gecesi atlayın arabaya sabah buradasınız tulum sesinden zaten uyuyamazsınız

(M.Akif Ersoy)

kuleresat is on a distinguished road
    Şöhret Gücü
    16

Umarım piknik için en uygun yeri seçersiniz, piknik en güzel şekilde geçer ve katılan herkes eğlenir. Piknik sınav dönemine denk geldiği için üzülerek pikniğe katılamayacağım.

Evet dünyada bazı standartlar var ama bu standartlar arasında bizim daha çok kullandığımız malzemeler olmasını temenni ederdim sepetin içinde. belki gerçek enflasyon rakamları böylelikle ortaya çıkardı. Ve bu sepet hakkında bazı basın kuruluşları ve yazarlar eleştirilerini yaptılar.

Ülkeleri birbiriyle karşılaştırırken tam olarak dikkatli karşılaştırılmalı. Avrupa'da ortalama insan hayatı ile Türkiye'de ki ortalama insan ömrünü göz önüne almak gerektiğine inanırım. 38 yaşında emekliliği tasvip etmediğim gibi 5 yılda jet emekliliği de tasvip etmiyorum. Benim 25 yaşında işe başladığımı düşünürsek 65 yaşıma kadar 40 yıl çalışacağım ben 40 yılda emekli olurken bir milletvekili 8 kez emekli oluyor. Peki bu yasa madem bu kadar iyi, bakanlar ve milletvekilleri çocuklarını erken yaşta yasa çıkmadan önce sigortalı yapmaya acaba neden ihtiyaç duydular.

Belki Almanya'da kişi ölünce eşine ve evli olmayan kızına maaş bağlanmıyor ama orda işşizlik maaşı olduğunu biliyoruz.

Cengiz Amca'yı tanıyorum burdan ona selamlarımı iletiyorum. Devlet sektörlerinde yaşanan eleman fazlalığı hükümetlerin oy toplama politikalarının bir sonucu olarak günümüzün sorunlarından biridir. Bu durumu kim onaylayabilir ki.
    Son düzenleyen kuleresat, 11-Mayıs-2008 saat 21:23.
    EKSİKLİK KENDİ ÖZÜMDE

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)